Seminarium Noseworkowe z Martą Sznajder 10-11 kwiecień 2021

Zapraszamy naszych kursantów, absolwentów szkoleń i uczestników konsultacji na dwudniowe Seminarium Noseworkowe z Martą Sznajder. 

Seminarium kierowane jest głównie do czworonogów i przewodników początkujących i średniozaawansowanych, jednakże zespoły zaawansowane również nie będą się nudzić – sesje indywidualne będą dopasowywane do poziomu "teamu".

Czym jest Nosework?

Nosework jest sportem kynologicznym, który można trenować z psem jako formę wspólnej, codziennej aktywności, ale także stwarza on możliwość startu w zawodach i „oficjalnego” sprawdzenia swoich umiejętności.

Nosework swój rodowód czerpie z detekcji węchowej i pracy psów służbowych i - najprościej mówiąc - polega on na znalezieniu przez psa konkretnych, wskazanych przez przewodnika substancji zapachowych 🙂

Dlaczego warto trenować Nosework?

Podstawową zaletą nosework jest fakt, że zasadza się on na najbardziej naturalnej umiejętności naszego psa – na węszeniu 🙂 Psi nos jest niezwykle czuły, zaś węch jest najbardziej rozwiniętym zmysłem psa. Dlatego też zmęczenie psiego nosa poprzez pracę węchową równa się jakościowemu zmęczeniu samego psa.

Nosework może stanowić naszą główną, wspólną aktywność, może być również świetnym dodatkiem do już trenowanych sportów. Daje on niezwykle dużą kreatywność w planowaniu i prowadzeniu treningów niezależnie od pogody (nosework z powodzeniem przećwiczysz z psiakiem w domu! 🙂 tak, aby zarówno pies jak i przewodnik czerpali z tej aktywności jak najwięcej zabawy i motywacji do dalszych wyzwań.

Dla kogo Nosework?

Dla wszystkich! 🙂 Każdy pies może węszyć, niezależnie od wieku, rasy i charakteru. Nosework może stanowić idealną formę aktywności dla psów lękliwych, które potrzebują nabrania pewności siebie, a także dla psiaków reaktywnych, nadpobudliwych – tym z kolei pomoże w stabilizacji emocji i polepszy umiejętność skupienia się na konkretnym zadaniu. Dobrze przeprowadzony trening nosework zdrowo zmęczy każdego psiaka i zapewni mu solidną dawkę stymulacji umysłowej! 

Zagadnienia seminarium:

  • Czym jest nosework i kto może go trenować
  • Jak nauczyć psa szukania konkretnych zapachów
  • Wprowadzenie do teorii zapachu  - jak psy postrzegają świat
  • Umiejętne prowadzenie treningu nosework - nie na samym znalezieniu zapachu nosework polega pastedGraphic.png
  • Czytanie psa podczas przeszukania  - na co zwracać uwagę
  • Częste błędy treningowe 

Miejsce:

Sala szkoleniowa „PSY i MY” – ul. Brukowa 8, Łódź

Termin:

10 – 11 kwiecień 2021

Harmonogram:

Sobota – część teoretyczna (wykład) + ćwiczenia praktyczne (2 wejścia po ok. 20 min.)

Niedziela – ćwiczenia praktyczne (2 wejścia po ok. 20 min.) 

Cena:

380 zł - Uczestnik z psem (max. 9 zespołów)

180 zł – Obserwator (max. 6 obserwatorów)

Prowadząca:

Marta Sznajder - dyplomowany instruktor szkolenia psów i zoopsycholog oraz instruktor nosework w Polskiej Lidze Nosework. Założycielka szkoły dla psów boRuta w Zielonej Górze. Od kilku lat związana z obedience (posłuszeństwo sportowe) oraz nosework, jako aktywna zawodniczka obu sportów oraz uczestniczka licznych seminariów, warsztatów i obozów z nimi związanych. Wraz ze swoją suczką Rutą (owczarek belgijski tervueren) obecnie startują w klasie 1 nosework, starty w klasie 2 to noseworkowy cel na 2021 rok pastedGraphic.png W obedience zaś przygotowują się do startów w najwyższej klasie międzynarodowej. O sobie: W sporcie z psem priorytetem jest dla mnie dogadywanie się psa i przewodnika, wzajemne zrozumienie i obowiązkowo świetna zabawa dla dwóch stron pastedGraphic.png Nie ma dobrego treningu bez porządnej motywacji po obu końcach smyczy, dlatego to właśnie na niej głównie skupiam się podczas szkolenia. Zarówno obedience, jak i nosework są dla mnie sportowymi miłościami, ale także formami codziennej aktywności, które pozwalają mi jeszcze lepiej porozumiewać się z moim psem i umiejętnie „czytać” to, co chce mi zakomunikować pastedGraphic.png 

Szczegóły:

Każdy pies będzie miał 2 wejścia po ok. 20 min każdego dnia. 

W trakcie wykładu oraz sesji danego czworonoga, pozostałe psy muszą potrafić spokojnie odpoczywać w kennel klatkach. Klatki będzie można ustawić na korytarzu, ewentualnie pozostawić w samochodach na parkingu, jeśli pogoda na to będzie pozwalać. 

Każdy uczestnik dostanie mini zestaw do samodzielnego treningu w domu.

Gwarancją uczestnictwa jest rejestracja przez formularz zgłoszeniowy, który zostanie opublikowany poniżej w piatek 5 lutego o godz. 20:00 oraz dokonanie przedpłaty połowy kwoty w ciągu 7 dni od otrzymania maila z numerem konta do wpłaty. Dokonując zgłoszenia należy zwrócić uwagę na wybór odpowiedniej opcji (Uczestnik z psem lub Obserwator). Mail zostanie przesłany po rejestracji na adres podany w zgłoszeniu.

Przedpłaty są bezzwrotne. W sytuacjach losowych istnieje możliwość znalezienia zastępstwa.

Organizator zastrzega sobie prawo do odwołania seminarium z przyczyn od siebie niezależnych. W takiej sytuacji wszelkie wpłaty zostaną zwrócone.

W przypadku wyczerpania miejsc, jest możliwość zapisu na listę rezerwową poprzez kontakt mailowy (anna.kusmierek@psyimy.eu), telefoniczny (694 329 328) lub messenger (Anna Kuśmierek).

Zapewniamy ciepłe i zimne napoje, drobny poczęstunek i dobry nastrój 🙂

Zapraszamy 🙂

 

kod bezpieczeństwa:
security code
Proszę wpisać kod zabezpieczający:

Wyślij

Polub nas, śledź, obserwuj 🙂

Skontaktuj się z nami

HOTEL: Komfortowa 2, Łódź; SZKOLENIA: Brukowa 8, Łódź
+48 694 329 328; +48 605 335 228